top of page

ДНК Успішного Інженера: Відкрий Свій Шлях до Експертизи

Скористайся можливістю отримати ключові уроки з 6-місячної тренувальної програми за один день. Дізнайся, як використовувати начальний фреймворк від Bobocode, щоб формувати спосіб мислення, навички і звички успішного інженера

ДНК Успішного Інженера: Відкрий Свій Шлях до Експертизи
ДНК Успішного Інженера: Відкрий Свій Шлях до Експертизи

Деталі

24 лют. 2024 р., 09:00 – 17:00

Online workshop

Про подію

Уявіть, що  у період кризи ви будуєте успішну карʼєру інженера. За крайні два з половиною роки у нас пройшли навчання понад 150 досвідчений інженерів. Частина з яких не тільки зберегли роботу, а отримали підвищення, кращі пропозиції і впевнено рухаються вперед. В чому секрет? Це те, що ми називаємо ДНК Успішного Інженера. 

🧬 Для більшості розробників очевидно – вміння розвʼязувати задачі (problem solving) стоїть на першому місці. Цей термін переважно присутній в перших рядках опису вимог до вакансії, а також є найпопулярнішим серед  навичок розробників згідно зі звітом HackerRank. Тепер увага, бо можна роками називати себе інженером, але так і не розуміти суті. Розвʼязування задач і імплементація рішень – це різні речі. Коли зрозуміло, яке рішення треба імплементувати, це може зробити майже будь-хто. А справжній інженер – це той, хто вміє розвʼязувати задачі, тобто знаходити рішення для задач, які ще не вирішені. Альберт Ейнштейн, котрий був одним із найкрутіших спеціалістів з розвʼязування задач за всю історію говорив: “Якби я мав годину, щоб розвʼязати задачу, я б витратив 55 хв думаючи про задачу і 5 хв думаючи про рішення.” 

🧬 Згідно з платформою LinkedIn найбільш затребуваним на ринку є вміння ефективно співпрацювати з іншими людьми (Управління, Комунікація, Обслуговування Клієнтів і т.д.). ІТ-компанії не є вийнятком. Хоча робота інженера є технічною, вміння співпрацювати з людьми часто може бути вирішальним для успіху проєкту. Том ДеМарко та Тімоті Лістер у своїй книзі Peopleware доводять, що більшість проблеми, які спричиняють невдачу ІТ-проєктів є соціологічними, а не технологічними.

🧬 Перші два елементи є зрозумілими і очевидними. Ми  звикли називати їх більш узагальнено "hard" і "soft" навичками. Але існує також інший, третій елемент ДНК, який відкриває шлях до експертизи – це вміння зростати (розвиватися). Однією з найбільш фундаментальних у цій царині є праця професорки Керол Двек, яка у своїй книзі Mindset описала два способи мислення: фіксований і націлений на зростання. Люди, які вірять, що талант можна розвинути (через наполегливу працю і добрі стратегії і співпрацю з іншими) мають спосіб мислення націлений на зростання. Вони зазвичай досягають більшого ніж люди з фіксованим способом мислення (ті вірять, що талант є вродженим). Так трапляється тому, що люди зі способом мислення націленим на зростання менше переймаються тим, щоб виглядати розумними і вкладають більше енергії в навчання. 

Мислення – це лише перший крок на шляху до змін. Дальше нам потрібні навички, зокрема навички ефективно вчитися і з роками накопичувати карʼєрний капітал (експертизу). Цю частину добре розкриває знакова стання: “Ключем є виважена практика, не просто робити знову і знову, а кидати собі виклик задачею, яка є за межами вашого розуміння, пробувати, аналізувати свою продуктивність до і після, виправляти помилки, потім повторювати все, і повторювати знову. Виглядає так” говорить провідний світовий вчений в галузі Компʼютерних Наук Пітер Норвіг, – “що короткого шляху до експертизи немає. На жаль, більшість досліджень в науці успішного навчання кажуть про те, що студенти за замовчуванням використовують неефективні техніки, такі як перечитування, чи позначення в тексті. Книга «Make it Stick» добре ілюструє цю проблему: "Найбільш ефективні стратегії навчання не інтуїтивні. Навчання є глибоким і надійним, коли потребує багато зусиль. Коли вчитися легко – це як писати по піску, сьогодні є, завтра нема." Ви, мабуть, теж грішите неефективним навчанням, бо любите подивися відео чи почитати статтю. Таке навчання є поверхневим, воно створює ілюзію навчання, але насправді не веде до екcпертизи… Поширеним є міф про те, що просто працюючи на роботі з роками ви станете експертом. Кел Нюпорт у книзі «So Good They Can’t Ignore You» каже про це так: “Якщо ви просто приходите на роботу і важко працюєте, скоро ви досягнете плато після чого вже не будете ставати кращим”. Отже, ми добре знаємо, що навички важливі, але погано розуміємо, як вчитися і формувати ці навички.

Тепер трохи про цілі. Ви, мабуть, чули про важливість цілей і, скоріше за все, у вас в компанії є особистий план розвику (PDP), в якому зазначені певні карʼєрні цілі, або у вас є якісь свої цілі. Можливо ви хочете стати лідом, або знайти роботу зі значно більшою ЗП. Може ви взагалі націлилися в Google, або мрієте про свій стартап. Мати цілі потрібно, але, як каже Джеймс Клір, автор «Атомних звичок»: Ми не підіймаємося до рівня свої цілей, ми опускаємося до рівня своїх систем (звичок). Тому ріст і розвиток є сталим, тільки коли поставлеий на рейки звичок. Нас формує не те, що ми робимо спародично, а те, що ми робимо постійно. У нас в компанії на цю тему навіть є мантра: “Ранок, Кава, Книжка, Вправа”.

Отже формулою успіху, або секретним елементом ДНК Успішного Інженера є спосіб мислення націлений на зростання, навички ефективного навчання і звички навчатися впродовж життя. Саме тому в Bobocode ми використовуємо фреймворк який називаємо MSH (що означає Mindset, Skills, Habits). Який покликаний трансформувати людину змінюючи її спосіб мислення, навички і звички. Як це часто буває, диявол криється в деталях. Бо наукової літератури про ефективне навчання і формування експертизи є достатньо, але вона загальна. Тому, коли ви спробуєте скористатися цими порадами, щоб розвиватися як, наприклад, Java Backend Engineer, то у вас почне зʼявлятися більше питань ніж відповідей:

  • З чого почати?
  • На чому сфокусувати?
  • Як виглядає виважена практика для інженера?
  • Як поєднувати це навчання з роботою?
  • Як продавати свою експертизу?

Тому ми створили одноденний онлайн воркшоп. Він дає вам можливість отримати ключові уроки з 6-місячної тренувальної програми за один день і дізнатися, як використовувати начальний фреймворк від Bobocode, щоб формувати спосіб мислення, навички і звички успішного інженера. Воркшоп має унікальне наповнення і інтерактивний формат: опитування, тести, задачки в коді і жваві дискусії. Ми вкладаємо туди все найважливіше і найактуальніше.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ ВОРКШОП?

Цей воркшоп призначений для працюючих розробників, які хочуть дізнатися перевірений спосіб, як формувати глибоку експертизу.

Кажуть, що найкращий час посадити дерево був 20 років тому, а другий найкращий час зараз. З експертизою те саме… Тому скористайтеся можливістю відкрити свій шлях до експертизи зараз, щоб не повертатися до цього через багато років.

Реєструйся і відкрий свій шлях до експертизи!

Розклад


  • 1 година 30 хвилин

    Знайомство. Доповідь на тему ДНК і презентація MSH-фреймворку


  • 30 хвилин

    Перерва на каву

Доступно позицій: ще 5

Квитки

  • Regular

    400,00 USD
    Продаж завершено

Загалом

0,00 USD

Share this event

Приєднуйся та зростай разом з
Bobocode Community
bottom of page